Publikuar Ne: 11 Maj 2014
151 shikime
Lajmet e fundit / POLITIKE | By albaniaplus

Ylli Manjani: Hapësira ajrore e Shqipërisë ndër më të sigurtat

Ylli-ManjaniZv. Ministri i Transportit, Ylli Manjani doli sot në një  në konference për shtyp ku tha se hapësira ajrore e Shqipërisë është ndër me të sigurtat.

Ai theksoi se ngjarja e djeshme e konfirmon 100 % se hapësira ajrore është e sigurt pasi në këtë mënyrë u zbulua edhe rënia e avionit.

Kjo hapësirë sipas tij monitorohet 24 orë dhe çdo mjet fluturues monitorohet nga kulla e vrojtimit.

Manjani shtoi se problemet e tokës të mos i ngremë në ajër, sepse hapësira është e sigurtë falë investimeve të bëra nga qeveria aktuale.

Ylli Manjani  theksoi se jo çështje e fluturimit të avionit në Divjakë duhet hetuar dhe të çohet deri në fund.

 

152 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok