Publikuar Ne: 26 Maj 2015
135 shikime
AKTUALITET / Lajmet e fundit / POLITIKE | By albaniaplus

Vuçiç në Tiranë, policia në gatishmëri të plotë

rama vucicNjë ditë nga vizita e kryeministrit serb në Tiranë, policia thotë se ka marrë masat për të siguruar mbarëvajtjen si dhe nga sot ka kaluar në gatishmëri të plotë.

Gjithashtu bëhen publike disa masa që do të ndëmerren për të siguruar mbarëvajtjen e procesit. Do të angazhohen edhe efektivë të antiterrorit.

Në orën 11.00  Aleksandër Vuçiç dhe delegacioni do të mbërrijnë në aeroportin e Rinasit, për t’iu drejtuar Pallatit të Brigadave, ku në 11.30 homologu Edi Rama do ta presë në një ceremoni zyrtare, në Pallatin e Brigadave, si shenjë reciprocitet, e mirëprotjes së kryeministrit shqiptar në pallatin Serbska gjatë viziës së tij në Beograd.

Do të bllokohet lëvizja në hyrje të autostradë si dhe asnjë mjet nuk do të qëndrojë i parkuar pranë ambasadës serbe.

Policia sugjeron qytetetarët të shmangin lëvizjen  me mjetet e tyre dhe të përdorin transportin publik dhe biçikletat, ndërsa paralajmëron se çdo mjet qe do gjendet në rrugekalimin e delegacionit do konsiderohet i rrezikshem dhe do bëhet bllokimi me karotrec”

136 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok