Publikuar Ne: 12 Prill 2014
45 shikime
AKTUALITET / Lajmet e fundit / POLITIKE | By albaniaplus

Vasili: LSI mbështet Policinë e Shtetit

Nenkryetari-i-LSI-se-Petrit-VasiliKryetari i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, nepermjet nje konference per shtyp te dhene te shtunen, ka shprehur qëndrimin e këtij subjekti politik mbi akuzat ndaj Policisë së Shtetit dhe ministrit të Brendshëm, Sajmir Tahiri.

Ai ka kerkuar qe t’i jepet fund akuzave ndaj Policise se Shtetit, qe, sipas tij, “eshte ne sherbim te qytetareve”. “Opozita nuk duhet ta shohe veten te ndare nga Shqiperia e perbashket”, tha ai. Vasili u shpreh se “rendi publik duhet te funksionoje per te gjithe njelloj”.
“LSI mbështet Policinë e Shtetit dhe ministrin e Brendshëm, Sajmir Tahiri, për punën që bëjnë cdo ditë për sigurinë e jetës së qytetari”, theksoi Vasili, duke dënuar akuzat e opozitës ndaj policisë.

46 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok