Publikuar Ne: 4 Mars 2016
597 shikime
Lajmet e fundit / SPORT | By albaniaplus

Theodore Theodoridis, sekretar i përgjithshëm i UEFA-s

theodorisGreku Theodore Theodoridis eshte zgjedhur te premten sekretar i pergjithshem i UEFA-s, duke zevendesuar italo-zviceranin Gianni Infantino, i cili u zgjodh javen e kaluar president i FIFA-s.

Theodoridis, 50 vjec, u angazhua ne 2008 ne UEFA ne postin e drejtorit te marredhenieve me federatat kombetare dhe mban qe nga viti 2010 postin e sekretarit te pergjithshem ndihmes te konfederates evropiane.

598 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok