Publikuar Ne: 16 Janar 2014
35 shikime
AKTUALITET / RAJONI | By albaniaplus

Thaçi: Vrasja e Janiçijevic, tronditëse

ThaçiKryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ka deklaruar se lajmi për vrasjen e këshilltarit në asamblenë e Mitrovicës Veriore, Dimitrije Janiçijevic, e Listës së Partisë së Pavarur Liberale, ka qenë tronditës.

Në profilin e tij në Facebook, Thaçi ka shkruar se: “asnjë motiv nuk mund ta arsyetojë marrjen e jetës së një qytetari”.

“Familjes së këshilltarit Janiçijevic i shpreh ngushëllimet më të sinqerta. Organet e drejtësisë dhe hetuesisë, duhet sa më parë ta ndriçojnë rastin!”, ka deklaruar Thaçi.

36 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok