Publikuar Ne: 20 Janar 2014
36 shikime
AKTUALITET / Lajmet e fundit | By albaniaplus

Tërmet në zonën e Durrësit, nuk raportohet për dëme

Termet-iDy tërmete të forta, me magnitudë 4.2 ballë të shkallës Rihter janë regjistruar mëngjesin e sotëm rreth orës 07:00 në qytetin e Durrësit. Mësohet se tërmetet që janë ndjerë në më pak se dy orë, kanë qenë me magnitudë nga 2.8 deri në 4.2 ballë të shkallës Rihter, me epiqendër 8 km larg Durrësit dhe detin Adriatik.

Nga autoritetet nuk raportohet për dëme materiale në këtë zonë, ndërsa mësohet se tërmeti dhe zgjati vetëm pak sekonda. Mësohet se lëkundjet e tij janë ndjerë në të gjithë qytetin e Durrësit në Laç dhe në disa zonë të Tiranës duke shkaktuar panik te banorët.

 

37 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok