Publikuar Ne: 19 Maj 2014
92 shikime
AKTUALITET / Lajmet e fundit | By albaniaplus

Tërmet 5.1 ballë me epiqendër në Cërrik

Termet-iNjë tërmet i fortë me magnitudë 5.1 është shënuar në orën 02.54 minuta të 19 Majit.

Sipas website Centro Meteo Italiano, i cili shënon tërmetet në gjithë botën në kohë reale, lëkundjet e forta kanë ndodhur në Cërrik dhe pikërisht në koordinatat 39.7 dhe 20.29 në një thellësi prej 10.7 kilometrash.

Edhe pse lëkundjet janë ndjerë në pjesën më të madhe të vendit, nuk ka të dhëna për dëme të shkaktuara. Në Tiranë, në shumë zona të kryeqytetit, sidomos banorët e pallateve, kanë zbritur në rrugë.

93 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok