Publikuar Ne: 9 Mars 2014
73 shikime
Lajmet e fundit / RAJONI | By albaniaplus

Tensione parazgjedhore në Maqedoni

incidente maqedoniNë prag të nisjes së fushatës elektorale, në Maqedoni janë shtuar tensionet parazgjedhore. Një zyrë elektorale e partisë opozitare maqedonase LSDM është sulmuar dje ndërsa një javë më parë pranë një shtabi tjetër elektoral është hedhur një bombë.

“Dikush po frikësohet nga rezultati i zgjedhjeve. Ky akt vandal nuk ndodhë për herë të parë në këtë territor”, kanë theksuar përfaqësues të LSDM-së në komunën Qendër.

Ndërkohë, në shtabet elektorale të partive shqiptare akoma po mbretëron qetësia dhe nuk priten incidente. Kjo paralajmërohet edhe nga partitë politike, të cilat kanë apeluar se nuk ka nevojë për incidente dhune dhe se qytetarët duhet që të shfrytëzojnë të drejtën e votës në mënyrë demokratike.

Partitë politike së fundi kanë shtuar fjalorin e akuzave dhe kritikave midis tyre, në prag të fillimit të fushatës zgjedhore.

Zgjedhjet e parakohshme në Maqedoni do të zhvillohen në 27 prill.

74 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok