Arkivi i fjaleve kyçe per ‘kryeministri’
Nga Imelda Tasho me 19 Prill 2013
0 Komente

Serbi-Kosovë: Plani 15 pikësh

Marrëveshja e arritur midis Kosovës dhe Serbisë mbështetet në një plan prej 15 pikësh. Ky plan që në thelb ka negocimin e Veriut të Kosovës,  nuk është bërë publik nga institucionet ndërmjetësuese Lexo...

Nga albaniaplus me 19 Prill 2013
0 Komente

Dade: Saliu kurs përplasje me ndërkombëtarët

Deputetja e Partisë Socialiste dhe njëkohësisht Nënkryetare e Komisionit të Jashtëm Parlamentar, Arta Dade, ka dhënë një deklaratë për shtyp, ku akuzoi sërish në emër të Partisë Socialiste veprimet Lexo...

Nga albaniaplus me 19 Prill 2013
0 Komente

Berisha firmos importin e plehrave rajonale në Shqipëri

Kryeministri Berisha ka firmosur vendimin për importin e plehrave, nga vendet e rajonit, Maqedoni, Kosovë, Mali i Zi si edhe nga vendet e Bashkimit Europian, duke rrezikuar në këtë mënyrë të kthejë Shqipërinë, Lexo...

Nga albaniaplus me 19 Prill 2013
0 Komente

Rama: është hedhur në erë KQZ

Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama u takua me përfaqësuesit e Trupit Diplomatik të vendeve anëtare të Bashkimit Europian, NATO-s, të delegacionit të Bashkimit Europian, Prezencës së OSBE-se dhe Zyrës Lexo...

Nga albaniaplus me 18 Prill 2013
0 Komente

PS: Shqipëria si Tunizia

Taulant Balla, deputet i Partisë Socialiste në një deklaratë për mediat theksoi se’ The Economist’ e ka cilësuar Shqipërinë si një regjim hibrid dhe se jemi klasifikuar në vendin e 90, pas Tunizisë Lexo...

Nga Aurora Allushaj me 17 Prill 2013
0 Komente

Londër, lamtumirë zonjës së hekurt, Margaret Theçer

Katër mijë policë. Shtatqindë ushtarakë. Dy mijë e treqind njerëz të ftuar, duke përfshirë edhe liderët e personalitete nga 170 vende të ndryshme të botës. Njëmbëdhjetë kryeministra,nga të cilët Lexo...

Nga albaniaplus me 16 Prill 2013
0 Komente

Pushteti vendor nën kontrollin e opozitës

LSI deklaroi për mediat se për hir të parimit të balancës politike të theksuar nga vetë lideri demokrat Berisha, në përgatitje të zgjedhjeve të 23 qershorit, pushteti vendor do të vihet nën kontrollin Lexo...

Nga albaniaplus me 16 Prill 2013
0 Komente

Rama: Berisha i rrethuar me mercenarë si në 1997

Lideri i Partisë Socialiste, Rama pas takimit me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Europian Ketrin Eshton mblodhi grupin parlamentar të PS-së, ku konfirmoi edhe njëherë qëndrimin opozitar në lidhje me Lexo...

Nga albaniaplus me 15 Prill 2013
0 Komente

PS: Kryeministri i trembur nga vota e emigrantëve

Erion Veliaj, Sekretar për Rininë dhe Emigracionin në Partinë Socialiste, ka deklaruar për mediat sot, se, Kryeministri Berisha po mashtron sërish në lidhje me mundësinë e votimit për emigrantët. Sipas Lexo...

Nga Eni Kondi me 15 Prill 2013
0 Komente

PS: Rama prezanton Rilindjen në Prishtinë

Lideri i Partisë më të madhe opozitare në vend, Edi Rama, ishte dje në një vizitë në Prishtinë, në kuadër të prezantimit të Programit të Rilindjes, së PS-së. Fokusi i prezantimit, ishte mbi temën Lexo...

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok