Arkivi i fjaleve kyçe per ‘berisha’
Nga albaniaplus me 10 Dhjetor 2015
0 Komente

Berisha për Imzot Rrok Mirditën: Kombi humbi një nga burrat më të shquar

Në homazhet që u zhvilluan sot në nder të kreut të Kishës Katolike Imzot Rrok Mirdita në katedralen e Shën Palit ishte i pranishëm edhe ish-kryeministri Sali Berisha. Ai shprehu keqardhjen e tij për humbjen Lexo...

Nga albaniaplus me 19 Prill 2013
0 Komente

Dade: Saliu kurs përplasje me ndërkombëtarët

Deputetja e Partisë Socialiste dhe njëkohësisht Nënkryetare e Komisionit të Jashtëm Parlamentar, Arta Dade, ka dhënë një deklaratë për shtyp, ku akuzoi sërish në emër të Partisë Socialiste veprimet Lexo...

Nga albaniaplus me 19 Prill 2013
0 Komente

Berisha firmos importin e plehrave rajonale në Shqipëri

Kryeministri Berisha ka firmosur vendimin për importin e plehrave, nga vendet e rajonit, Maqedoni, Kosovë, Mali i Zi si edhe nga vendet e Bashkimit Europian, duke rrezikuar në këtë mënyrë të kthejë Shqipërinë, Lexo...

Nga albaniaplus me 18 Prill 2013
0 Komente

PS: Shqipëria si Tunizia

Taulant Balla, deputet i Partisë Socialiste në një deklaratë për mediat theksoi se’ The Economist’ e ka cilësuar Shqipërinë si një regjim hibrid dhe se jemi klasifikuar në vendin e 90, pas Tunizisë Lexo...

Nga albaniaplus me 17 Prill 2013
0 Komente

Rama: Saliu i PPE-së nuk e shpëton dot Saliun e PD-së

Lideri Socialist Rama, ka reaguar nëpërmjet rrjetit social Twitter, në lidhje me deklaratën e Presidentit të Partisë Popullore Europiane, Martens, duke deklaruar : “Saliu i PPE flet për KQZ-në si të Lexo...

Nga albaniaplus me 16 Prill 2013
0 Komente

Pushteti vendor nën kontrollin e opozitës

LSI deklaroi për mediat se për hir të parimit të balancës politike të theksuar nga vetë lideri demokrat Berisha, në përgatitje të zgjedhjeve të 23 qershorit, pushteti vendor do të vihet nën kontrollin Lexo...

Nga albaniaplus me 16 Prill 2013
0 Komente

Rama: Berisha i rrethuar me mercenarë si në 1997

Lideri i Partisë Socialiste, Rama pas takimit me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Europian Ketrin Eshton mblodhi grupin parlamentar të PS-së, ku konfirmoi edhe njëherë qëndrimin opozitar në lidhje me Lexo...

Nga Eni Kondi me 16 Prill 2013
0 Komente

Retorike nacionaliste nën uniformat paramilitariste

Fillimi i parakohshëm i fushatës elektorale, u shoqërua me një tendencë të re. Intensifikimi i gjuhës së përdorur për qëllime elektorale, solli një risi për publikun shqiptar, përdorimin e nacionalizmit. Lexo...

Nga albaniaplus me 15 Prill 2013
0 Komente

PS: Kryeministri i trembur nga vota e emigrantëve

Erion Veliaj, Sekretar për Rininë dhe Emigracionin në Partinë Socialiste, ka deklaruar për mediat sot, se, Kryeministri Berisha po mashtron sërish në lidhje me mundësinë e votimit për emigrantët. Sipas Lexo...

Nga Eni Kondi me 14 Prill 2013
0 Komente

PS: OKB konfirmon trafikun qeveritar të armëve nga Shqipëria

Partia Socialiste në një deklaratë për shtyp denoncoi Kryeministrin Berisha dhe Ministrin e Mbrojtjes, Arben Imami, si shkaktarët kryesorë të rrënimit të forcave të armatosura. Taulant Balla deputet i Lexo...

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok