Publikuar Ne: 3 Janar 2014
265 shikime
AKTUALITET / BOTA / Lajmet e fundit | By albaniaplus

Stuhi e madhe dimri në SHBA

bore amerikeNjë stuhi e madhe dimri ka përfshirë pjesën verilindore të Shteteve të Bashkuara.Guvernatorët e New Yorkut dhe New Jerseyt-t kanë shpallur gjendje emergjente dhe u kanë bërë thirrje banorëve që të qëndrojnë në ambiente të mbyllura.

Pranë qytetit të Bostonit, në Massachussets, tashmë ka rënë më shumë se gjysmë metri borë.

Në disa rajone janë mbyllur edhe shkollat.

Kompanitë ajrore kanë anuluar mbi 2,300 fluturime të enjten, para se të niste stuhia.

266 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok