Publikuar Ne: 6 Janar 2014
288 shikime
AKTUALITET / KRONIKE / Lajmet e fundit | By albaniaplus

Shpallet në kërkim Kreshnik Nazëraj, autori i vrasjes tek ‘Uji i Ftohtë’

skene-krimi-mos-kalo1Pas shumë orësh është identifikuar autori i ngjarjes tek “Uji i Ftohtë”, në qytetin bregdetar të Vlorës. Autori është Kreshnik Nazëraj, 30 vjeç, lindur në Fier dhe banues në Vlorë. Tashmë po punohet për arrestimin e tij. Një person është vrarë dhe dy të tjerë u plagosën në zonën e “Ujit të Ftohtë” në qytetin e Vlorës, pasi u qëlluan me breshëri automatiku nga Kreshnik Nazëraj.

Ngjarja ndodhi rreth orës 13:20, kur të katërt personat ndodheshin ne ambientet e një hoteli në këtë zonë, ku kanë nisur një debat e më pas sherr për mospagimin e qirasë së një objekti. Pak minuta më vonë janë dëgjuar krismat dhe tre persona morrën plagë të renda. Ata jane tre kushërinj, nje prej të cilëve humbi jetën nga plagët e rënda.

Viktima është 32-vjeçari Myrdar Binjakaj, ndërsa dy të personat e plagosur janë kushërinjtë e tij, Klodian Binjakaj dhe Reshat Muskaj, të cilët janë në gjendje të rëndë, në spitalin e Vlorës.

 

289 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok