Publikuar Ne: 20 Prill 2014
67 shikime
AKTUALITET / KRONIKE | By albaniaplus

Shkelën rregullat e qarkullimit rrugor, arrestohen 7persona

policia mamurras7 persona janë arrestuar brenda 24 orëve, për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor, dhënie mjeti pa leje drejtimi dhe në gjendje të dehur. Arrestimi i parë në flagrancë në këtë fundjavë, ka qënë ditën e djeshme në qytetin e Kavajës. 41-vjeçari me inicialet A.H është arrestuar pasi drejtonte pa leje drejtimi motoçikletën e tij.

Për të njëjtën arsye është bërë arrestimi disa orë më vonë, i 28-vjeçarit me inicialet G.K. dhe 29 vjeçarit K.D, gjatë drejtimit të automjeteve të tyre në kryeqytet. Ndërsa katër arrestimet e tjera janë kryer këtë të djelë nga punonjësit e patrullës së policisë në Tiranë, tre për drejtim të mjetit në gjendje të dehur dhe një për mungesë të lejes së drejtimit.

Përkatësisht 44-vjeçari me inicialet E.M, 23 vjeçri E.M, 42 vjeçari Xh.Q. janë ndaluar nga punonjësit e policisë për drejtim të mjetit në gjëndje të dehur.

Ndërkohë priten vendimet përkatëse në bazë të shkeljeve të kryera.

68 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok