Publikuar Ne: 16 Janar 2014
52 shikime
BOTA / Lajmet e fundit | By albaniaplus

Shkatërrohet rrjeti i pedofilëve, varfëria ekstreme tmerron fëmijët

prangaPas një operacioni të policisë amerikane, angleze dhe asaj australiane është shkatërruar një rrjet i madh pedofilësh që transmetonte “live” nga Filipinet, abuzime me fëmijët nëpërmjet internetit.

Operacioni është shtrirë në 14 vende të ndryshme dhe janë arrestuar 46 persona dhe shumë të tjerë janë nën hetim. Të dyshuarit janë nga Australia, Amerika, Franca, Gjermania, Kanadaja, Hong Kongu, Hollanda, Suedia, Norvegjia, Tajvani, Danimarka dhe Zvicra dhe se hetimi në Filipine ka nisur në vitin 2012. Nga ky operacion janë shpëtuar 15 fëmijë të moshës 6-15 vjeç.

Varfëria ekstreme në vendet në zhvillim, rritja e shpejtësisë së internetit dhe jetesa në këto vende e të huajve shumë të pasur, ka bërë që grupet e krimit të organizuar të shfrytëzojnë fëmijët për përfitime financiare.

53 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok