Publikuar Ne: 11 Prill 2015
394 shikime
BOTA / Lajmet e fundit | By albaniaplus

SHBA, të shtëna me armë pranë Kongresit amerikan

100722-abd kongresi.hlargeTë shtëna me armë zjarri pranë ndërtesës së Capitol Hill në SHBA. Një person ka qëlluar me armë zjarri, për arsye ende të paqarta.

Policia ka mundur të neutralizojë personin e armatosur, ndërkohë që ndërtesa e Kongresit është mbyllur per arsye sigurie dhe po mbikqyret nën masa të rrepta.

Mësohet se ligjvënësit e Kongresit kanë qenë me pushime 2 javore. Ata do të rikthehen në punë të hënën.

Ndërkohë policia po heton edhe një pako të dyshimtë, e cila gjendet në tarracë në perëndim të ndërtesës Capitol.

395 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok