Publikuar Ne: 14 Janar 2014
183 shikime
AKTUALITET / KRONIKE | By albaniaplus

Sekuestrohet 800 kg drogë në Itali, në pranga 5 shqiptarë

hashishSekuestrohet nga policia italiane  800 kilogramë drogë, me një vlerë tregu prej 1 milionë eurosh,  ndërsa në pranga janë vënë pesë shtetas shqiptarë.

Burime nga policia italiane bëjnë me dije se të arrestuarit janë Arjan Llanaj nga Fieri, drejtues i kamionit, Mihallaq Licaj, nga Vlora, Petrit Pirra, banues në Itali, Fatjon Mecani nga Vlora dhe Nertil Licaj.

Operacioni është kryer pasditen e datës 10 janar, kur hetuesit ndaluan një kamion dhe një makinë në zonën industriale në Anagni. Kamioni kishte mbërritur në Brindisi nga Shqipëria, një natë para se të sekuestrohej nga policia.

184 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok