Publikuar Ne: 9 Mars 2014
54 shikime
AKTUALITET / Lajmet e fundit | By albaniaplus

Sekuestrohen 1 ton kanabis sativa

kanabisPolicia e Durrësit ka sekuestruar mëngjesin e sotëm rreth një ton lëndë narkotike, e llojit kanabis sativa. Sipas informacioneve, droga është gjetur në një furgon të braktisur tek Gjiri i Lalzit, në Durrës. Mësohet se personat që kanë qenë në automjet po e transportonin lëndën narkotike drejt aksit Shkafanë-Gjiri i Lalzit.

Trafikantët kanë mundur të largohen pasi kanë pikasur efektivat e policisë duke braktisur edhe furgonin me lëndën narkotike. Dyshohet se lënda narkotike vinte nga Lazarati dhe do të dërgohej në port me destinacion vendin fqinj, Italinë.

55 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok