Publikuar Ne: 11 Dhjetor 2015
308 shikime
AKTUALITET / Lajmet e fundit / POLITIKE | By albaniaplus

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në Tiranë

1natoSekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg viziton për herë të parë Tiranën.
Në orën 10:50 Stoltenberg u prit me ceremoni shtetërore nga kryeministri Edi Rama.
Në axhendën e vizitave të tij, Stoltenberg do të takohet me Presidentin Nishani, kryeministrin Edi Rama, ministren e Mbrojtjes, Mimi Kodheli dhe ministrin e Jashtëm Ditmit Bushati.
Vizita e tij vjen pas 25-vjetorit të rënies së regjimit komunist.
Axhenda e takimeve
Ora 10:45 Ceremonia zyrtare e mirëseardhjes së Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg nga Kryeministri Edi Rama
Në orën 11:10-11:40 do të zhvillohet takimi mes dy delegacioneve
Në orën 11:40 Kryeministri Edi Rama dhe Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg do të japin një konferencë të përbashkët për shtyp
Ora 12.00 Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati do të presë në MPJ Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Sh. T. Z. Jens Stoltenberg.
Ne oren 16:00 Bujar Nishani do te prese ne nje takim (ne Presidence) Sekretarin e Pergjithshem te NATO-s, Jens Stoltenberg

309 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok