Publikuar Ne: 29 Janar 2014
48 shikime
RAJONI | By albaniaplus

Samaras viziton zonat e dëmtuara nga tërmeti

samaras1Kryeministri grek Antonis Samaras viziton sot zonat e dëmtuara nga tërmeti në ishullin e Kefalonias.

Kryeministri do të inspektojë nga afër situatën dhe do të shohë përmasat e katastrofës që u shkaktuan nga tërmeti i së dielës.

“Doja të shija me sytë e mi pasojat e tërmetit. Do të bëjmë një mbledhje. Duam të shohim më shumë dhe do të kemi për të thënë më shumë”, deklaroi kryeministri menjëherë pas mbërritjes së tij në ishull.

Të martën në mbrëmje Samaras mori pjesë në konsultën e zhvilluar në qendrën operative të situatave emergjente dhe u informua në mënyrë analitike për situatën aktuale në ishull.

Një tërmet i fuqishëm ka goditur pasditen e të dielës ishullin Kefalonia, po për fat nuk ka shkaktuar viktima apo dëmtime të rënda. Tërmeti u shënua në orën 15,55 dhe magnituda e tij ishte 5,9 ballë të shkallës rihter.

49 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok