Publikuar Ne: 11 Mars 2014
43 shikime
AKTUALITET / Lajmet e fundit / POLITIKE | By albaniaplus

Roth: Gjermania pro Shqipërisë në BE

big_photo_2Takimin e parë gjatë vizitës së saj zyrtare në Gjermani, ministrja e Integrimit Evropian,  Klajda Gjosha e ka zhvilluar me ministrin e Shtetit, Michael Roth. Duke u ndalur te perspektiva evropiane e Shqipërisë, Ministrja Gjosha nënvizoi vendosmërinë  e qeverisë shqiptare për të përmbushur të gjitha reformat dhe standardet e kërkuara nga Bashkimi Evropian.

“Për ne Bashkimi Evropian është një forcë transformuese që na nxit të zhvillojmë akoma më tepër vendin tonë. Qeveria shqiptare është e palëkundur në angazhimin e saj për të përmbushur reformat, pasi ato në radhë të parë i shërbejnë  qytetarëve tanë”, u shpreh Gjosha gjatë takimit.

Nga ana e tij, ministri gjerman është shprehur se reformat janë e vetmja mënyrë për të përshpejtuar procesin e integrimit në BE. Roth ka theksuar se, Gjermania do të mbështesë Shqipërinë në rrugën e saj drejt BE-së.

44 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok