Publikuar Ne: 16 Qershor 2014
99 shikime
AKTUALITET / POLITIKE | By albaniaplus

Rama takon Kurtin, flasin për integrimin europian

rama kurtiKryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama u takua dje në Tiranë me Kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti për të biseduar rreth axhendës së integrimeve evropiane për Shqipërinë dhe Kosovën. Takimi u mbajt në Këshillin e Ministrave në Tiranë.

Sipas njoftimit për shtyp të Vetëvendosjes, Kurti dhe Rama biseduan për zhvillimet e fundit politike në Kosovë, për bashkëpunimin mes Kosovës dhe Shqipërisë si dhe për situatën në rajon.

Kurti dhe Rama diskutuan edhe për mundësinë dhe rëndësinë e thellimit të bashkëpunimit të dy subjekteve të tyre politike, që kanë orientim programor të majtë.

100 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok