Publikuar Ne: 24 Maj 2014
150 shikime
AKTUALITET / Lajmet e fundit / POLITIKE | By albaniaplus

Qosja: Rama po jep kontribut

qosjjaa1“Idetë për bashkimin e shqiptarëve në të gjitha trevat dhe fushat janë shumë premtuese për integrimin e të gjithë shqiptarëve në tërësi”. Kështu është shprehur nga Gjirokastra akademiku, Rexhep Qosja.

I pyetur mbi zhvillimet e fundit politike në Shqipëri, ai u shpreh se po shihen përpjekje për një evropianizim të përshpejtuar të Shqipërisë, me mendime e ide të reja,që ja kalojnë përpjekjeve 23-vjeçare.

Vizita e tij në Gjirokastër përkon me edicionin e pestë ” Fest- Argjiro 2014?, një eveniment i përvitshëm, i cili organizohet dhe mbështetet nga Bashkia e Gjirokastrës.

 

Qosja e ka cilësuar Gjirokastrën si një qytet unik në botë, ndaj, tha ai, duhet mbrojtur nga të gjithë, në mënyrë të veçantë nga shteti.

151 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok