Publikuar Ne: 4 Mars 2014
38 shikime
AKTUALITET / Lajmet e fundit / POLITIKE | By albaniaplus

Qëllohet me vezë Petrit Vasili

Petrit VasiliIncident para presidencës. Një person i pa identifikuar ka sulmuar kreun e grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrimi, Petrit Vasili.

Ai ka tentuar të qëllojë me vezë kreun e grupit të LSI-së në momentin që Vasili po jepte një deklaratë për mediet pas takimit me Presidentin, Bujar Nishani.

Efektivët e Gardës së Republikës kanë ndërhyrë duke ndaluar agresorin.

Vetë Vasili është shprehur se nuk ka dijeni për arsyen e një veprimi të tillë dhe se nuk e njeh agresorin.

Agresori quhet Mustafa Gjyzeli, 68 vjeç dhe ky nuk është incident i parë. 68-vjeçari ka goditur edhe më parë makinën e Vasilit me vezë. Gjyzeli është dërguar në Komisariatin Nr.2, ku po merret në pyetje mbi ngjarjen.

39 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok