Publikuar Ne: 12 Mars 2014
62 shikime
KRONIKE / Lajmet e fundit | By albaniaplus

Qëllohen me armë zjarri, humbin jetën 2 persona

policiaDy persona kanë mbetur të vdekur si pasojë e të shtënave me armë zjarri në Tiranë dhe Pogradec.

Mësohet se, një 50-vjeçar është qëlluar për vdekje me armë zjarri në kryeqytet. Ngjarja e rëndë është shënuar në rrugën “Kongresi i Manastirit”, pranë Spitalit të Pediatrisë. Shtetasi Sami Sheta, u qëllua për vdekje nga persona ende të paidentifikuar nga autoritetet lokale.

Ndërkohë një tjetër vrasje u shënua mbrëmë vonë edhe në fshatin Proptisht të Pogradecit. 46-vjeçari Shkëlqim Topalli u qëllua me armë në derën e banesës së tij.

Ai është thirrur me emër tjetër nga autori, i cili sapo ai ka dalë nga shtëpia e ka qëlluar me breshëri automatiku dhe është larguar nga vendngjarja.

Mësohet se 46-vjeçari është dërguar me urgjencë në spital, por nuk ka arritur t’i rezistoj plagëve të marra.Ndërkohë policia është duke vijuar hetimet për të bërë zbardhjen e plotë dhe të detajuar të të dyja ngjarjeve në fjalë.

 

63 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok