Publikuar Ne: 3 Qershor 2015
241 shikime
AKTUALITET / Lajmet e fundit / POLITIKE | By albaniaplus

PS: Basha ka shkelur ligjin me të dyja këmbë

olta-xhacka-lsaPërmes deputetes Olta Xhaçka, Partia Socialiste ka denoncuar shkeljen e ligjit nga ana e kryetarit të bashkisë, Lulzim Basha, për shtesën e katit që ka bërë në pallatin ku jeton.

“Sot mësuam se pas 4 vjetësh që fjeti vetëm gjumë, Lulzim Basha paska bërë një gjë: i ka dhënë vetes së tij leje për të bërë shtesë kati në pallatin ku jeton dhe ky është një skandal i pabesueshëm”, thuhet në deklaratën e PS-së.

Është një turp, tha Xhaçka, që pikërisht kryebashkiaku i Tiranës, autoriteti që duhet të garantojë respektimin e ligjit dhe zhvillimin, është i pari që e shkel ligjin me të dyja këmbët.

242 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok