Publikuar Ne: 20 Qershor 2014
183 shikime
KRONIKE | By albaniaplus

Policia greke sekuestron 350 kg drogë

Policia-duke-prere-rrenjet-e-hashashitPolicia greke ka sekuestruar një sasi të konsiderueshme me drogë, e cila vinte nga Shqipëria.

Mediat greke bëjnë të ditur se, mbrëmjen e sotme në portin e Patras janë sekuestruar plot 348 kg marijuanë.

Policia greke bën me dije se droga ishte ngarkuar në një furgon frigoriferik që transportonte shalqi, ndërsa ishte e ndarë në 311 pako.

Po sipas të njëjtave burime, destinacioni i drogës ishte Italia dhe se sasia e kapur pritej të imbarkohej në traget. Ndërkaq, policia greke ka arrestuar një 50-vjeçar, i cili drejtonte furgonin.

184 shikime 2 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok