Publikuar Ne: 5 Prill 2014
42 shikime
AKTUALITET / Lajmet e fundit / POLITIKE | By albaniaplus

PD: Tahiri sulmon gjykatat për dështimin e tij me rendin

pd2Pas letrës që Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri i dërgoi sot Presidentit Bujar Nishani, për çështjen e lirimit të Gjin Nikës nga Gjykata e Apelit, reagoi Partia Demokratike.

Në një deklaratë për shtyp, PD akuzon ministrin Tahiri, se sulmon gjykatat për dështimin e tij me rendin.

“Ministri më i dështuar i qeverisë së mashtrimeve dhe dështimeve është njëkohësisht edhe më qesharaku dhe absurdi”, thekson PD në deklaratën për mediat ndërsa shton se “ai ka zgjedhur të sulmojë gjykatat e vendit për dështimin e tij masiv dhe epokal me rendin”.

Sipas selisë blu, Ministri i brendshëm duhet të mbajë përgjegjësi për dështimet e përditshme në luftën kundër krimit.

“Tahiri të zbardhë lidhjen e dyshuar me ndonjë kryebandit të vendit dhe disa ekzekutime mafioze për të cilat nuk është përgjigjur akoma publikisht. Ministri i dështuar të ndalë emërimet e narkotrafikantëve dhe personave me precedentë kriminalë në strukturat e Policisë së Shtetit”, thekson PD.

43 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok