Publikuar Ne: 3 Maj 2014
67 shikime
AKTUALITET / Lajmet e fundit / POLITIKE | By albaniaplus

PD: Rama vende pune për ish-të dënuarit

vorspiPartia Demokratike deoncoi sot emërimin në krye të drejtorisë rajonale të transportit në Berat, të dënuarit për korrupsion.

Zëdhënësja e PD-së Laura Vorpsi u shpreh sot se “Me Edi Ramën papunësia po rritet çdo ditë. Fjalët dhe retorika boshe e Kryeministrit, panairet me ngjyra, nuk po krijojnë asnjë vend të ri pune”.

Sipas PD, “këtë krizë të papunësie, nuk po e vuajnë vetëm disa ish-të dënuar për korrupsion, që me Edi Ramën kanë gjetur vendet më të mira të punës”. “Në Berat, rilindja ka bërë drejtor rajonal të shërbimit të transportit, një të dënuar me 8 muaj burg dhe 200 mijë lekë gjobë për shpërdorim detyre”, theksoi Vorpsi.

Sipas saj, “Myqerem Xhaferri është proceduar dhe është dënuar nga Gjykata në fillim të vitit 2011, por kjo nuk është pengesë për Edi Ramën që t’i besojë atij një nga shërbimet më të rëndësishme publike të rrethit të Beratit”.

“Këto janë veprat e Edi Ramës, në kohën e krizës së punës. Fjalë të bukura për etikë, meritokraci, profesionalizëm e shanse të barabarta. Por në realitet, Kryeministri po u thotë qytetarëve, bëni si them unë, por mos bëni si bëj unë”, pëfundoi deklaratën e saj zëdhënësja e PD-së, Laura Vorpsi.

68 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok