Publikuar Ne: 19 Prill 2014
45 shikime
AKTUALITET / Lajmet e fundit | By albaniaplus

Pashkët sjellin fluks emigrantësh ne pikat kufitare

dogana_274794Fluks i madh emigrantësh në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës. Janë të shumtë emigrantët që kanë zgjedhur mbrëmjen e djeshme dhe mëngjesin e sotëm për të udhëtuar drejt familjeve të tyre në Shqipëri me rastin kremtimit të Pashkëve.

Burime nga policia doganore bëjnë me dije se deri më tani kanë hyrë në këtë pikë 5048 persona me 1312 mjete.

Aktualisht pala shqiptare punon me 5 sportele për të përballuar fluksin, ndërsa ajo greke me 2.

Krahasuar me një vit më parë, numri i emigrantëve që hyjnë në vendin tonë është më i ulët.

46 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok