Publikuar Ne: 13 Mars 2014
253 shikime
BOTA / Lajmet e fundit | By albaniaplus

Objekte lundruese në det, pistë e re pas zhdukjes së mistershme të avionit

Boeing_777_above_clouds,_cropNjë satelit kinez ka diktuar në det të hapur disa objekte lundruese, ndoshta mbetje të avionit Boeing 777 i zhdukur pesë ditë më parë pas ngritjes nga pista e Kuala Lumpurit, një pistë e re në një nga katastrofat më misterioze të aviacionit modern.
Vietnami bëri të ditur se aeroplanët e tij, dy avionë “AN-26″ u dërguan atje sot në mëngjes. Ata nuk diktuan asnjë mbeturinë në zonën e sipërpërmendur, në detin e Kinës jugore, mes Malajzisë dhe Vietnamit.
Avionët u kthyen në bazë pa gjetur asgjë për momentin, njoftoi Dinh Viet Thang, zëvendës drejtor i Aviacionit Civil të Vietnamit.
I njëjti konstatim edhe nga pala malajziane. “Zero vëzhgim” shkroi në një mesazh shefi i operacioneve ajrore malajziane, Affendi Buang.

254 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok