Publikuar Ne: 22 Shkurt 2014
40 shikime
AKTUALITET / Lajmet e fundit | By albaniaplus

Nis aksioni për pastrimin e rrugëve nacionale

USHTRIA_PASTRIMTask Forca e kryesuar nga Inspektorati i Mjedisit, në bashkëpunim me  Ministrinë e Mjedisit kanë nisur fazën e tretë të aksionit për pastrimin e rrugëve nacionale.

Bëhet me dije se kjo nismë do të inspektohet nga ministri i Mjedisit, Lefter Koka dhe ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli.

Në operacionin e pastrimit do të angazhohen 1 250 forca dhe 90 mjete dhe do të pastrohen 6 akse rrugore, rreth 120 km.

Aksioni do të përfshijë pastrimin e akseve të mëposhtme rrugore:

– Aksi rrugor Aeroporti “Nënë Tereza” – kryqëzimi i Fushë Krujës (rruga e vjetër, 10 km )

– Aksi rrugor Vorë – Porti Durrës ( të dy krahët e autostradës, 21 km)

– Aksi rrugor Elbasan-Librazhd (47 km)

– Aksi rrugor (Pika kufitare Kapshticë- Korçë) ( 28 km )

– Aksi rrugor Pogradec-Korçë (vetëm fillimi dhe mbarimi i Qafë Plloçës) (5 km)

– Aksi rrugor  (Pika kufitare Qafë Than)

41 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok