Publikuar Ne: 19 Mars 2014
58 shikime
BOTA / Lajmet e fundit | By albaniaplus

NATO: Krimeja kërcënimi më i madh për stabilitetin e Evropës që prej Luftës së Ftohtë

1natoSekretari i përgjithshëm i NATO-s, Anders Fogh Rasmussen u shpreh sot se bashkimi i Krimesë me Rusinë përbënte kërcënimin më të rëndë për stabilitetin e Evropës që prej Luftës së Ftohtë.

”Kemi parë kriza të tjera në Evropë këto vitet e fundit: Ballkani në vitet ’90, Gjeorgjia në 2008-n. Por, ky është kërcënimi më i rëndë ndaj sigurisë dhe stabilitetit të Evropës që prej fundit të Luftës së Ftohtë”, deklaroi Anders Fogh Rasmussen në një fjalim që ai parashikon ta mbajë sot në Uashington.

59 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok