Publikuar Ne: 20 Prill 2014
89 shikime
BOTA / Lajmet e fundit | By albaniaplus

Moska e indinjuar pas shkëmbimit të zjarrit në lindje të Ukarinës

rusiaRusia u shpreh të dielën shumë e indinjuar pas shkëmbimit të zjarrit që shkaktuan të vdekur në lindje të Ukrainës që është pre e kryengritësve prorusë, dhe e cilësoi këtë incident si një provokim të nacionalistëve radikalë ukrainas.
“Rusia është shumë e indinjuar nga ky provokim që dëshmon për mungesë të vullnetit të mirë nga ana e autoriteteve të Kievit për të çarmatosur nacionalistët dhe ekstremistët”, njoftoi Ministria e Punëve të Jashtme ruse në një komunikatë të publikuar pas përplasjes me armë zjarri në Slaviansk që shkaktoi vdekjen e katër personave, tre militantë prorusë dhe një sulmues, sipas një përgjegjësi në terren.

90 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok