Publikuar Ne: 21 Mars 2014
79 shikime
BOTA / Lajmet e fundit | By albaniaplus

Michelle Obama pritet me nderimet më të larta në Pekin

michelle-obamaZonja e parë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Michelle Obama u prit sot në Pekin nga bashkëshortja e presidentit kinez, Xi Jinping me nderimet më të larta në kuadër të një vizite që do të forcojë lidhjet mes dy fuqive të renditura të parat në rang botëror.
Zonja Obama, vajzat Sasha dhe Malia do të qëndrojnë shtatë ditë në Kinë. Ky udhëtim i është kushtuar temave si arsimimi i të rinjve dhe përpjekja për të larguar mosbesimin që karakterizon marrëdhëniet kino-amerikane.

80 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok