Publikuar Ne: 20 Nëntor 2014
151 shikime
AKTUALITET / Lajmet e fundit / SPORT | By albaniaplus

Michael Schumacher, i paralizuar dhe me probleme memorie

schumaker“Legjenda e Formula 1, Michael Schumacher është i paralizuar, qëndron në karrige me rrota, nuk mund të flasë dhe ka probleme me memorien”.

Kështu ka deklaruar në një intervistë për një radion franceze ‘Europe 1’, Philippe Streiff, ish-pilot i Formula 1 dhe mik i Schumacher, i cili gjithashtu është në karrige me rrota që pas një aksidenti në pistë të ndodhur në vitin 1989.

Streiff ka thënë gjithashtu se 45 vjeçari, 7 herë kampion bote në Formula 1 komunikon vetëm me anë të syve me bashkëshorten dhe zëdhënësin e tij të shtypit.

Informacionet mbi gjendjen aktuale të Shumit kanë qenë hermetike, ndërsa shpesh herë familja e kampionit të botës i ka përgënjeshtruar deklaratat e Streiff lidhur me të.

152 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok