Publikuar Ne: 27 Prill 2014
69 shikime
Lajmet e fundit / RAJONI | By albaniaplus

Mbyllen qendrat e votimit për zgjedhjet parlamentare dhe presidenciale në Maqedoni

kuti-votimiU mbyllën para pak minutash zgjedhjet e parakohshme parlamentare dhe presidenciale në Maqedoni. Për 123 vendet në parlament kandiduan 1 402 persona, ndërkohë që për turin e dytë të zgjedhjeve presidenciale konkuruan presidenti aktual, Gjorge Ivanov dhe sfidanti i tij, Stevo Pendarovski. Rezultatet paraprake të zgjedhjeve të marra në bazë të të dhënave nga procesverbalet nga komisionet komunale zgjedhore, do të shpallen 12 orë pas përfundimit të zgjedhjeve.

70 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok