Publikuar Ne: 18 Nëntor 2014
206 shikime
KURIOZITETE / Lajmet e fundit | By albaniaplus

Martohet në burg vrasësi serial

serial killer martohet1
Charles Manson, i cili u dënua me burgim të përjetshëm, për një serie vrasjesh në vitet gjashtëdhjetë do të martohet në burg. Manson një kriminel i frikshëm mbahet mend veçanërisht për vrasjen e aktores  Sharon Tate. Sipas mediave amerikane ai do të martohet në burg me Elaine Burton (lart majtas), 26 vjeç. Ajo ka filluar ta vizitojë Manson, tani 80 vjeçar, 7 vite më parë, kur ajo u zhvendos në Corcoran pranë burgut ku ai mbahet që nga viti 1989 . Nuk ka ende një datë për martesën, por ajo do të mbahet brenda 90 ditësh nga data në të cilën është dhënë licenca. Më 9 gusht 1969, Manson ka planifikuar dhe kryer një hyrje në vilën e banuar nga Roman Polanski (regjizor) – i cili nuk ka qenë i pranishëm atë natë në banesë. Manson ka vrarë gruan e regjizorit  Sharon Tate, tetë muaj shtatzënë dhe gjithë personat që ndodheshin në vilën Polanski në atë moment.

207 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok