Publikuar Ne: 4 Mars 2014
48 shikime
BOTA / Lajmet e fundit | By albaniaplus

Londra kundërshton sanksionet ndaj Rusisë

rusiaBritania e Madhe nuk duhet të ndjekë veprime tregtare kundrejt Rusisë për krizën e Ukrainës apo të mbyllë qytetin e Londrës për Rusët, thuhet në një dokument të fotografuar dhe i paraqitur sot nga media britanike si zyrtar.
Fotografi që ndodhej përpara “Downing Street”, fotografoi një pjesë të këtij dokumenti që e mbante në dorë një këshilltar i David Cameronit.
“Britania e Madhe nuk duhet të mbështesë, për momentin, sanksione tregtare ose të mbyllë për rusët qendrat financiare të Londrës”, mund të lexohet në këtë dokument të publikuar nga BBC-ja dhe shumë gazeta të tjera.
Shumë ndërmarrje ruse kanë zgjedhur të kuotohen në Bursën e Londrës, ndërkohë që shumë oligarkë kanë banesa luksoze në kryeqytetin britanik.

49 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok