Publikuar Ne: 3 Korrik 2014
238 shikime
AKTUALITET / KRONIKE / Lajmet e fundit | By albaniaplus

Lazarat, arrestohet i kërkuari nga policia

lazarat-albania-cannabisForcat e policisë vijojnë operacionin antikanabis në Lazarat. Në ditën e19-të të operacionit, forcat blu kanë arrestuar një tjetër person të shpallur në kërkim nga policia.

Në pranga ka rënë 44-vjeçari Vladimir Brahimi, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, u zbuluan dhe u sekuestruan 1 ton e 233 kilogramë kanabis sativa.  Gjithashtu janë gjetur dhe sekuestruar edhe sasi të konsiderueshme municionesh, mes të cilave 650 fishekë, 20 kapsolla detonatore dhe një mbushëse granathedhëse.

Ndalimi dhe arrestimi i 44-vjeçarit u bë për veprën penale “Prodhim e shitje të narkotikëve”, dhe “Prodhim e mbajtje pa leje të armëve e municioneve.” Kështu, numri i personave të arrestuar nga policia gjatë superaksionit antikanabis në Lazarat, tashmë ka shkuar në 39

239 shikime 2 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok