Publikuar Ne: 27 Nëntor 2014
110 shikime
AKTUALITET / Lajmet e fundit / POLITIKE | By albaniaplus

Kuvendi miraton ngritjen e komisionit të posaçëm për reformën Drejtësi

Kuvendi-i-ri-9-shtator-20113-Legjislatura-8-640x426Kuvendi miratoi sot me 84 vota pro dhe 4 vota kunder projektvendimin që i hap rrugën krijimit të komisionit të posaçëm “Për reformën në Sistemin e Drejtësisë”.
Ngritja e komisionit, që u votua kundër nga katër deputetët e Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet,
synon realizimin e një reformë të thellë në sistemin e drejtësisë, e cila do të ketë bashkëpunimin e të gjithë aktorëve të rëndësishëm, ku parlamenti do të ketë rolin kryesor.
Komisioni i Posaçëm në veprimtarinë e tij do të mbështetet me ekspertizën më të mirë vendase dhe ndërkombëtare.

111 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok