Publikuar Ne: 24 Prill 2014
76 shikime
AKTUALITET / Lajmet e fundit / RAJONI | By albaniaplus

Kryesuesi zviceran i radhës i OSBE-së nesër në Prishtinë

osbe-odihr1Ministri i Jashtëm zviceran dhe Kryesuesi i radhës i OSBE-së, Didier Burkhalter, nesër në Prishtinë do të takohet me Presidenten e Kosovës Atifete Jahjaga dhe Kryeministrin Hashim Thaçi.
Gjithashtu, gjatë vizitës, me të rinj të komunitetit shqiptar dhe serb të Kosovës do të diskutojë çështjen e të drejtave të njeriut.
Sipas njoftimit nga Misioni i BE në Kosovë,  Burkhalter do të vizitojë Beogradin, Tiranën dhe Prishtinën më 24-25 prill 2014, për t’u takuar me udhëheqës politikë dhe për të diskutuar angazhimin e Zvicrës në rajon si kryesuese e OSBE-së.
77 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok