Publikuar Ne: 21 Mars 2014
127 shikime
AKTUALITET / Lajmet e fundit / POLITIKE | By albaniaplus

Kryeministri Rama nesër në Pejë

rama ne pejeKryeministri Edi Rama do të zhvillojë nesër një vizitë në Pejë, Kosovë, ku do të marrë pjesë në një aktivitet biznesi, me qëllim bashkëpunimin mes bizneseve të Shqipërisë dhe atyre të Kosovës. Kryeministri do të vizitojë Pejën me ftesë të biznesmenëve kosovarë, ndërsa takimi do të mbahet në orën 15:30.

Ky lajm bëhet i ditur nga Aleanca Kosovare e Bizneseve (AKB) dhe ELKOS Group, e cila njofton se takimi i kryeministrit shqiptar me biznesmenët kosovarë do të mbahet të shtunën, nga ora 15:30 deri në orën 18:00, në Pejë.

Fillimisht kryeministri Rama do të ndalojë më kompaninë Zahaç-Elkos Group dhe Devolli Group, dhe më pas në orën 17:00 do të jetë në hotel “Dukagjini”, ku do të mbahet takimi me përfaqësuesit e bizneseve, me temë: Rritja e bashkëpunimit mes bizneseve Kosovë-Shqipëri”.

128 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok