Publikuar Ne: 6 Qershor 2014
102 shikime
AKTUALITET / POLITIKE | By albaniaplus

Kryeministri Rama i shpreh ngushëllimet Thaçit

Rama-ne-kompjuterKryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i ka shprehur ngushëllimet e tij, homologut Kosovar, Hashim Thaçi, për viktimat e shkaktuara nga shpërthimi tragjik i ndodhur sot në Korporatën Energjetike të Kosovës, (KEK), në Obliq.

Kryeministri i vendit Edi Rama përmes faqes së tij zyrtare në FaceBook,  shkruan se , “ fola me KM Thaçin për pasojat e shpërthimit tragjik dhe i shpreha ngushëllimet dhe solidaritetin tonë. KM Thaçi ishte i lënduar dhe falenderues.”.

Më herët, përmes Facebook-ut. shefi i qeverise  shprehu solidaritetin e tij për lajmin tronditës që ndodhi sot në Kosovë.

“Lajm tronditës nga Kosova, dhimbje e solidaritet për familjarët, le të lutemi që numri i te vdekurve dhe të dëmtuarve të mos rritet më tutje..”, shkruante Kryeministri Rama në “Facebook”.

103 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok