Publikuar Ne: 20 Janar 2014
52 shikime
AKTUALITET / Lajmet e fundit / POLITIKE | By albaniaplus

Kreu i qeverisë kroate Milanoviç, vizitë me krerët e shtetit në Tiranë

zoran milanovic4Kryeministri kroat Zoran Milanoviç ndodhet sot në Tiranë ku do të zhvillojë një vizitë zyrtare dy ditore. Ai do të  takohet me krerët më të lartë të shtetit, me Kryeministrin Edi Rama, Presidentin Bujar Nishani dhe kreun e PD-së, Lulzim Basha.

Gjatë vizitës së kryeministrit kroat në Tiranë pritet të nënshkruhen marrëveshje të përbashkëta për çështjet rajonale, do diskutohet për forcimin e marrëdhënieve ekonomike dhe bashkëpunimi në fusha të përbashkëta në infrastrukturë dhe energji.

Vitin e kaluar të dyja vendet nënshkruan një memorandum mbështetje dhe bashkëpunimi në realizimin e projektit të gazsjellësit TAP.

53 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok