Publikuar Ne: 3 Janar 2014
78 shikime
AKTUALITET / SOCIALE / KULTURE | By albaniaplus

Kapshticë, fluks emigrantësh në ikje

fluks-emigrantesh_Vijon largimi i emigrantëve shqiptarë, në drejtim të vendeve ku ata jetojnë dhe punojnë.

Mësohet se në Shqipëri kanë hyrë 2927 shtetas dhe kanë dalë 6684.

Një fluks është shënuar në pikën kufitare të Kapshticës ku gjatë 24 orëve të fundit kanë hyrë 612 mjete dhe kanë dalë 1520. Pala shqiptare po punon me 5 sportele, ndërsa ajo greke me 3 sportele.

 

79 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok