Publikuar Ne: 14 Janar 2014
70 shikime
AKTUALITET | By albaniaplus

Kamerat e fshehta të emisionit “Ça’ thu”: 400 mijë lekë për t’u bërë invalid

ca thuEmisioni “Ca thu” në Agon Channel ka sjellë sot në mbrëmje pamje të një rasti korruptiv në Spitalin Rajonal të Durrësit. Pamjet e filmuara me kamera të fshehtë tregojnë mjekë që marrin ryshfet për të lëshuar vërtetime për të drejtën e marrjes së Kempit, për një qytetar, të cilit nuk i takon pasi është i aftë fizikisht. Më poshtë, disa pjesë nga filmimet që po transmetohen në ACH

unnamed22unnamed33

Mjeku – Ka ikur ai (mjeku i Tiranës) sot se erdhe vonë.

Pacienti – Po mirë nuk mund ti telefonosh të shkojmë ditë tjetër?

Mjeku – Mbas festave. Ai vetëm ditë të mërkure është.

Pacienti – Nuk e mbuloj dot për 1 milion e gjysëm sa më the.

Mjeku – Kjo punë zgjidhet ndryshe. Të paktën një 400-ëshe do e lere.

Mjeku – 100-ëshe ne, 100 këtu, 100 tek Tani, 100 tek unë. Cfarë të të them unë?

Pacienti – Po ti më the do 200 në Tiranë o burrë i dheut.

Mjeku – Do flas unë, do të ta ul.

Mjeku – Do vish të martën, do marr unë doktorin do t’i them ma mbaro këtë punë. 100-ështe tek doktori, pastaj do vish këtu të plotësojmë këtë.

Mjeku – Aty pastaj do (lek) e di ti është Keli, Tani, unë…

Mjeku – Ik dhe herë tjetër hajde me kështu… Unë kujtova se kupton ti.

Mjeku – Mos përmend emra në celular…

Pacienti – Bëj eko më tha ai dhe të plotësoj epikrizën.

Mjeku – Do shkojmë të bëjmë ekon atje, të jap nja dy filma unë. Si t’a gjejmë se duhen bërë keq, me mpiksje gjaku. Hajde, do shkojmë atje tek klinika ime.

Tek klinika e mjekut

Mjeku – Ty të është holluar me tepër këmba (e shëndoshë) se tjetra.

Mjeku i ben eko dhe i ploteson kartelën pacientit

Mjeku – Tani kjo mund të sajojë ndonnjë gjë aty. Nuk është reale, por i kam shkruar të paktën këtu. Është me spec një çikë kjo histori se janë dhe filmat e pastër që nxorra.

Mjeku – Duhen dhe analizat e yndyrnave pak të shpjegohen, të mpiksjes së gjakut se duhen bërë keq ato dhe të transkriptohen tek fletëdrejtimi për kemp. Do t’i sajoj unë.

Mjeku – E takove Kelin?

Pacienti – Po.

Mjeku – Në ç’formë e takove?

Pacienti – Sa ikëm bashkë vajtëm atje.

Mjeku – Tani ai do kafe.

Pacienti – Po po pa merak.

Pacienti – T’ia japim që tani?

Mjeku – Do një dyqindëshe, Keli. Do ia coj unë që sot se nesër është në kemp edhe 100 unë, 100 Tani.

71 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok