Publikuar Ne: 8 Prill 2015
94 shikime
AKTUALITET / KRONIKE / Lajmet e fundit | By albaniaplus

Ja si u ekzekutua Dritan Lamaj

 

vrasja

Publikohen pamjet e ekzekutimit të Dritan Lamajt më 24 shkurt 2013.

Një video që zgjati rreth 2 minuta ka regjistruar momentin kur kryekomisari po parkonte makinën rreth 100 metra pranë shtëpisë së tij.

Prapa i vjen një makinë nga e cila qëllohen të shtëna automatiku.

Në këtë moment aty ngjitur duket dhe një motor dhe që personi që ndodhet në makinë e shtyn me derën e makinës dhe e rrëzon ndërkohë që mbi makinë qëllohet me breshëri automatiku. Ndërkohë pak më tutje tre persona, nga pamjet duken vajza të cilat ishin ulur në një nga tavolinat e lokalit nxitojnë të fshihen.
Më pas Dritan Lamaj del nga makina dhe duket se drejtohet drejt lokaleve që ndodheshin aty afër për të kërkuar ndihmë por nuk Ia arrin.

Për vrasjen e Dritan Lamajt u arrestua dhe u akuzua Arben Frroku, por me një vendim të datës m3 prill 2015 gjykata e Krimeve të Rënda e shpalli të pafajshëm. Këto pamje janë transmetuar në emisionin “Xhungël” të gazetarit Artan Hoxha në News 24

95 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok