Publikuar Ne: 15 Mars 2014
57 shikime
BOTA / Lajmet e fundit | By albaniaplus

Hollande: Referendumi i Krimesë nuk ka asnjë vlerë ligjore

president-Hollande-520x292Presidneti francez, François Hollande, vlerësoi sot se referendumi në Krime, që do të zhvillohet nesër “nuk ka asnjë vlerë ligjore dhe se duhet bërë gjithçka për të rigjetur rrugën e negociatave”.
Presidenti francez u shpreh gjatë një konference për shtyp në Paris bashkë me kryeministrin italian, Matteo Renzi.
Një referendum për të ardhmen e Krimesë do të mbahet nesër dhe mund të sjellë bashkimin saj me Rusinë, ky gadishull aktualisht ndodhet nën kontollin e forcave të armatosura proruse.

58 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok