Publikuar Ne: 15 Prill 2015
308 shikime
AKTUALITET / KURIOZITETE / Lajmet e fundit | By albaniaplus

Hidhet nga kati i dytë, e pret shqiptari

shqiptari shpetNjë shqiptar është kthyer në hero në Zvicër, pasi ka shpëtuar një grua nga vetëvrasja, e cila u hodh nga kati i dytë një pallati por që është pritur nga 36 vjeçari.

Ramadan Ziberi tregon se gruaja është hedhur nga tetë metra lartësi dhe ai në mënyrë instiktive ka hapur krahët duke e shpëtuar atë.

“Sapo ndjeva një klithje nga ndërtesa përballë, u ngrita nga tarraca e barit ku isha ulur. U drejtova nga vinte zëri dhe kur e pashë gruan që donte të kërcente nga kati i dytë, unë shkova menjëherë të dritares”, tregon shqiptari 36 vjeçar nga Bazeli. Ngjarja ka ndodhur natën e të dielës në qendër të Bazelit.

Ndonëse Ziberi është munduar të bind gruan të mos e kryej atë veprim, ajo nuk e ka dëgjuar duke u hedhur nga dritarja. “Kur ajo tashmë kërceu, unë kam vepruar pa vetëdije dhe i kam hapur krahët. Ajo ka rënë nga lartësia prej 8 metrash në prehrin tim ndërsa unë jam rrëzuar dhe kam rënë në pozicionin ulur”, ka thënë 36 vjeçari shqiptar, raporton Albinfo.

Policia e Bazelit ka sqaruar më vonë se gruaja donte të kryente vetëvrasje, por fatmirësisht është shpëtuar nga shqiptari.

309 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok