Publikuar Ne: 22 Janar 2014
93 shikime
AKTUALITET / SOCIALE / KULTURE | By albaniaplus

Hervin Çuli emërohet Drejtor i Teatrit Kombëtar

Hervin CuliDitën e sotme, Qeveria miratoi vendimin për emërimin e Hervin Çulit si Drejtor i Teatrit Kombëtar. Kjo detyrë, më parë është mbajtur nga aktori Kristal Skrami, i cili me vendim Qeverie, u lirua sot nga detyra. Hervin Çuli u propozua në këtë post nga Ministria e Kulturës, pasi kandidatura e Çulit përmbushte kërkesat e përgjithshme për t’u punësuar në këtë post. Ministria e Kulturës vlerësoi se Hervin Çuli ka paraqitur një platformë për drejtimin e Teatrit Kombëtar, e cila është në përputhje me objektivat artistike, kulturore dhe administrative të kërkuara për këtë post. Në garë me Hervin Çulin ishin edhe dy kandidaturat e tjera, ajo e Laert Vasilit dhe Edmond Budinës.

94 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok